srp

 

 

21.03.2019 Zaproszenie na debatę ekspercką pt. ?W PARZE ZE SCHIZOFRENIĄ. Termin 27.03.2019 - Warszawa

Szanowni Państwo,       


Fundacja eFkropka oraz organizatorzy II Kongresu Zdrowia Psychicznego zapraszają na debatę ekspercką pt. „W PARZE ZE SCHIZOFRENIĄ. Jak zwiększyć w Polsce dostęp do efektywnych terapii?”, która odbędzie się w najbliższą środę, 27 marca 2019 roku o godzinie 12:00 w siedzibie Centrum Prasowego Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie przy ul. Brackiej 6/8.             

Celem debaty jest zainicjowanie publicznej dyskusji w kwestii pomocy osobom cierpiącym na schizofrenię w Polsce. W załączeniu przekazuję Państwu stosowne zaproszenie, licząc na obecność i udział w dyskusji na temat choroby psychicznej, która dotyka coraz większą część naszego społeczeństwa, w szczególności ludzi młodych.  

W debacie wezmą udział:         
Prof. dr hab. Józefa Hrynkiewicz - Poseł na Sejm RP, Sejmowa Komisja Zdrowia,      
Prof. dr hab. n. med. Piotr Gałecki - Konsultant krajowy w dziedzinie psychiatrii,        
Prof. nadzw. dr hab. n. med. Janusz Heitzman - Polskie Towarzystwo Psychiatryczne, Instytut Psychiatrii i Neurologii,
Dr n. med. Jakub Gierczyński, MBA - Instytut Zarządzania w Ochronie Zdrowia Uczelni Łazarskiego,
Dr Joanna Krzyżanowska - Zbucka - Instytut Psychiatrii i Neurologii, Fundacja eFkropka,        
Katarzyna Szczerbowska - Fundacja eFkropka, Kongres Zdrowia Psychicznego         
oraz moderator – Pani Renata Furman.         
   

Uczestnicy poddadzą pod dyskusję aktualne potrzeby pacjentów, których droga przez życie „w parze” z najcięższą chorobą psychiczną powoduje znaczące ograniczenia w funkcjonowaniu społecznym i zawodowym. 

Grono ekspertów i pacjentów zwróci uwagę na problem dyskryminacji i wykluczenia osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego, będący wynikiem znikomej wiedzy społeczeństwa na temat choroby oraz zakorzenionych w nim stereotypów.    

Poruszony zostanie temat dostępności i rozwoju w zakresie nowoczesnych metod leczenia schizofrenii, które dzięki wysokiej skuteczności w zapobieganiu nawrotom i ograniczeniu skutków ubocznych, pozwalają utrzymać wypracowane efekty oraz zwiększyć komfort życia pacjentów.

Podjęta zostanie również kwestia rozwiązań systemowych i nakładów instytucji publicznych, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Narodowego Funduszu Zdrowia, na świadczenia z zakresu psychiatrii.


Uprzejmie proszę o potwierdzenie udziału w debacie do 26 marca, drogą mailową na adres: j.ostankowicz@ef.org.pl.

Państwu, którzy nie będą mogli wziąć udziału w wydarzeniu, polecam transmisję online na stronach www.pap.pl i www.centrumprasowe.pap.pl, a także przekazanie do mnie informacji zwrotnej - prześlę wówczas komplet materiałów przygotowanych przez ekspertów. Będzie nam niezmiernie miło, jeżeli informacja o debacie zostanie udostępniona w Państwa medium.    

 

Debata_PAP.jpg

Projekt i wykonanie SIT