srp

Ośrodek Wsparcia - Aktualności

 

 

Prace uczestników Szkoły rysunku i malarstwa powstałe podczas zajęć zdalnych

 

 

Osrodekwsparcia_praca2.jpg   Osrodekwsparcia_praca1.jpg

 

Osrodekwsparcia_praca3.jpg

   Osrodekwsparciapraca4.jpg

 

Osrodekwsparcia_praca5.jpg  Osrodekwsparcia_praca6.jpg

 

Osrodekwsparcia_praca7.jpg  Osrodekwsparcia_praca8.jpg

 

Osrodekwsparcia_praca9.jpg  Osrodekwsparcia_praca10.jpg

 

Osrodekwsparcia_praca11.jpg  Osrodekwsparcia_praca12.jpg

 

Osrodekwsparcia_praca13.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Prace z zakresu Recycled Art powstały podczas prowadzonych w okresie kwarantanny zajęć zdalnych.

Od 1 czerwca 2020 r. Grupa rzeźbiarska pracuje stacjonarnie. Uczestnicy tworzą na podstawie własnych szkiców płaskorzeźby z papieru mâché. 

Podczas zajęć zachowane są wszystkie środki ostrożności - maseczki, dezynfekcja oraz dystans.

 

 

 

Recykledart1.jpg  Recykledarta2.jpg

 

Recykledart3.jpg  Recykledart4.jpg

 

Recykledart5.jpg  Recykledart6.jpg

 

Recykledart7.jpg  Recykledart8.jpg

 

Recykledart9.jpg  Recykledart10.jpg

 

Recykledart11.jpg  Recykledart12.jpg

 

Recykledart13.jpg  Recykledart14.jpg

 

Recykledart15.jpg  Recykledart16.jpg

 

Recykledart17.jpg  Recykledart18.jpg

 

Recykledart19.jpg  Recykledart20.jpg

 

 

 

 

 

"Maski w kwarantannie"

 

 

 

maskiwkwarantannie1.JPG

  maskiwkwarantannie2.JPG

 

maskiwkwarantannie3.JPG  maskiwkwarantannie4.JPG

 

maskiwkwarantannie5.JPG

 

 

Szanowni Państwo,

Z radością informujemy, że od 1 czerwca 2020 r. zajęcia w Ośrodku Wsparcia prowadzone są stacjonarnie.

Dokładamy wszelkich starań, aby spełnić wszystkie wymagane standardy w zakresie bezpieczeństwa uczestników i pracowników.

 

 

Szanowni Państwo, 

w związku z pandemią koronawirusa informujemy, że od dnia 18 marca 2020 r. zajęcia prowadzone są w "Ośrodku Wsparcia" zdalnie. Wszyscy uczestnicy projektu objęci są pełnym wsparciem personelu. Zajęcia prowadzone są na Skype, Zoom i innych platformach komunikacyjnych. Wszyscy terapeuci oraz osoby prowadzące grupy realizują swoje zajęcia zgodnie z nowym programem, dostosowanym do pracy na odległość.

Mamy nadzieję, że wkrótce znowu spotkamy się wszyscy na zajęciach.

 

---

W maju w ramach zajęć z artterapii uczestnicy mieli okazję brać udział w zajęciach z hortiterapii organizowanych w ośrodku. Zostały zakupione nowe kwiaty, donice oraz ziemia.  Podczas tych zajęć uczestnicy mieli okazje poczytać informację o konkretnych kwiatach, nauczyć się metod ich pielęgnacji a także nabyć umiejętności przesadzania roślin. Dotychczas puste parapety zyskały nowy, bardzo atrakcyjny wygląd.


zdjecie_1_z_lewej_lipiec2018.JPG  zdjecie_2_srodek_lipiec2018.JPG  zdjecie_3_po_prawej_lipiec2018.jpg 

W ramach socjoterapii nasza grupa często wychodzi na spacery w różne zakątki Krakowa. Miłym akcentem wielu wyjść jest kawa i ciastko w lubianych przez nas krakowskich kawiarniach.  


zdjecie_4_po_lewej_lipiec2018.jpg   zdjecie_5_po_prawej_lipiec2018.jpg

„A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. W maju po raz kolejny wybraliśmy się do lubianego i często przez nas odwiedzanego Teatru Współczesnego na spektakl Mały książę. Spektakl jest autorską adaptacją dzieła, opartą na klasycznej inscenizacji. Kreacja teatralna prowadzona jest w taki sposób, aby widz mógł swobodnie odczytywać symbole, zawarte w tekście oryginalnym. Spektakl bardzo nam się podobał i wywołał w nas wiele pozytywnych emocji. Po sztuce udaliśmy się do pobliskiej kawiarni, żeby przy kawie i ciastku podzielić się wrażeniami ze spektaklu.

 

zdjecie_6_lipiec2018.jpg


Czerwcowa pogoda sprzyjała częstym wyjściom kulturowym. Jednym z nich była całodniowa wycieczka do Wieliczki. Korzystając z pogody przedpołudnie spędzaliśmy w tężni zażywając zdrowotnego powietrza. Spacerując przeszliśmy park w kierunku Rynku, gdzie mieliśmy okazję podziwiać występ młodzieży tańczącej poloneza na wielickim rynku. Ostatnim punktem wycieczki był obiad w wielickiej naleśnikarni, który bardzo wszystkim smakował. Kolejami małopolskimi wróciliśmy do Krakowa. To była bardzo przyjemna i szybka podróż.


zdjecie_7_po_lewej_lipiec2018.jpg  zdjecie_8_po_prawej_lipiec2018.jpg  
 
Kolejnym czerwcowym wyjściem było odwiedzenie Muzeum Współczesnej Sztuki Japońskiej Manggha. Podziwialiśmy bardzo klimatyczną i orientalną wystawę o Buddyzmie. Na wystawie zobaczyć można najcenniejsze przykłady japońskiej sztuki buddyjskiej z kolekcji polskiej, a wśród nich na szczególną uwagę zasługuje rzeźba: posągi, przedstawiające buddów, bodhisattwów, bóstwa buddyjskiego panteonu oraz wybitnych mnichów. Te figury są materialnym wkładem buddyjskiej nauki, przemawiają do widza językiem symboli. Po wystawie delektowaliśmy się wspaniałą japońską herbatą oraz wypiekami z muzealnego barku podziwiając widok na Wawe.

 
zdjecie_9_po_lewej_lipiec2018.jpg  zdjecie_10_po_prawej_lipiec2018.jpg

W czerwcu w naszym ośrodku odbywał się koleżeński, integracyjny dzień gier planszowych z Ośrodkiem Wsparcia współfinansowanym ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Uczestnicy wspólnie przygotowali stanowiska gier. Była to dobra okazja do zapoznania się i aktywnego spędzenia czasu. Rozgrywkom towarzyszyły duże emocje i zdrowa rywalizacja. W nagrodę dla wszystkich uczestników turnieju wybraliśmy się na lody. Wspólnie spędziliśmy bardzo miło ten dzień.


zdjecie_11_po_lewej_lipiec2018.jpg    zdjecie_12_po_prawej_lipiec2018.jpg

W ostatni czwartek czerwca udaliśmy się do chętnie odwiedzanego przez nas Muzeum Narodowego Miasta Krakowa na wystawę Teraz komiks prezentującą oryginalne prace, wydawnictwa i przedmioty z lat 1871-2017, związane z komiksem w Polsce. Wszystkie eksponaty pochodzą z prywatnej kolekcji Wojciecha Jamy jednego z kuratorów wystawy. Wydarzenie to było idealną okazją do przypomnienia sobie bohaterów dzieciństwa, jak również do zapoznania się z postaciami, które weszły do polskiej kultury popularnej po 1989 roku. Wystawa ta pokazała nam, jak tworzyło się komiksy kiedyś, a jak powstają one dzisiaj. Przywołała ona dużo wspomnień i zachwycała bogactwem eksponatów.

 

zdjecie_13_lipiec2018.jpg


Sezon letni wyjść kulturowych rozpoczęliśmy wystawą pt. „Cricot idzie!” w Podgórskiej Cricotece. Prace nad wyżej wymienionym dwuletnim projektem  rozpoczęto w ramach obchodów Roku Awangardy w Polsce. Projekt zapowiedziała międzynarodowa konferencja naukowa The Avant-Garde: Aesthetic Strategies and Participatory Art. Mogliśmy zobaczyć wiele niestandardowych eksponatów. Wystawa budziła wiele emocji i dostarczyła tematów do dyskusji. Po wystawie, korzystając z pięknej pogody udaliśmy się do pobliskiej lodziarni na lody rzemieślnicze. Mieliśmy okazję spróbować między innymi takich lodów jak kawa ploojka, bananamama a także lodów karmelowych z solą himalajską. Był to bardzo udany lipcowy dzień!


zdjecie_14_po_lewej_lipiec2018.jpg     zdjecie_15_po_prawej_lipiec2018.jpg

05.03.2021
Zrzutka na mural III Kongresu Zdrowia Psychicznego
27.01.2021
Koniec rekrutacji na Asystenta Zdrowienia
07.01.2021
Już można rozliczać 1%!!!! Przekaż go naszej Organizacji.
04.01.2021
Nowa edycja Kursu Asystenta Zdrowienia!!! 2021r.
01.01.2021
Gratulacje dla dr. Izabeli Ciuńczyk oraz p. Marcina Jędrychowskiego - Liderzy Medycyny!!!
14.12.2020
Celem jest psychiatria zorientowana na osobę - wywiad z prof. A. Cechnickim
14.12.2020
Kurs Asystenta Zdrowienia
09.12.2020
Podsumowanie akcji Choinki Jedynki 2020
03.12.2020
Oferta Świąteczna Restauracji U Pana Cogito w Krakowie
01.12.2020
Sama tabletka stresu nie leczy - wywiad z prof. Andrzejem Cechnickim
Projekt i wykonanie SIT