Partnerzy Stowarzyszenia

Stowarzyszenie współpracuje z wieloma organizacjami rządowymi, samorządowymi i pozarządowymi w realizacji statutowych celów.

Stowarzyszenie Rodzin "Zdrowie Psychiczne"

stowarzyszenie-rodzin.gif   Stowarzyszenie Rodzin "Zdrowie Psychiczne" powstało z inicjatywy rodzin osób chorych psychicznie, które od 1985 roku spotykały się w Klubie Rodzin. Zostało zarejestrowane i uzyskało osobowość prawną w Krakowie w 1990 r. Jest zrzeszone w Ogólnopolskiej Koalicji na Rzecz Zdrowia Psychicznego. Przynależy także do: Związku Stowarzyszeń Rodzin i Opiekunów Osób Chorujących Psychicznie POL-FAMILIA

Katedra Psychiatrii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego

akademia.gif

Wspólnie z Katedrą Psychiatrii CMUJ i  Szpitalem Uniwersyteckim prowadzimy programy terapeutyczne i  rehabilitacyjne zapewniające ciągłość opieki osobom chorującym psychicznie. Pacjenci mogą po leczeniu oddziałach całodobowych i dziennych być kierowani na zajęcia do Warsztatu Tarapii Zająciowej,  Środowiskowego Domu Samopomocy. Użyczamy nieodpłtnie Szpitalowi lokal na prowadzenie Oddziału Dziennego o profilu psychoterapeutycznym.

Pracownia Psychiatrii Środowiskowej Katedry Psychiatrii mieści sie także w lokalu Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie "Otwórzcie Drzwi"

otworzcie-drzwi.gif   Stowarzyszenie "Otwórzcie Drzwi" powstało w 2000 roku w Krakowie i jest organizacją pozarządową, zajmującą się wyłącznie problemami osób chorych psychicznie i poprawą ich jakości życia. Stowarzyszenie "Otwórzcie Drzwi" zrzesza osoby cierpiące na schorzenia psychiczne oraz inne, których celem jest promowanie działalności Stowarzyszenia. Fundusze na działalność pochodzą ze składek członkowskich, grantów oraz darowizn pieniężnych i dofinansowań.

Polsko-Niemieckie Towarzystwo Zdrowia Psychicznego

pol-niem-stow-zdr-psych.gif   Polsko-Niemieckie Towarzystwo Zdrowia Psychicznego powstało w 1989 r. Głównym celem Towarzystwa jest utrwalenie więzi między polską i niemiecką psychiatrią. Członkami Towarzystwa są przedstawiciele grup zawodowych pracujących w psychiatrii: personel pielęgniarski, lekarze, psycholodzy, socjolodzy, terapeuci zajęciowi, pracownicy socjalni, pracownicy, administracji i politycy.

Polsko-Izraelskie Towarzystwo Zdrowia Psychicznego

pol-izra-stow-zdr-psych.gif

Głównym celem Polsko-Izraelskiego Towarzystwa Zdrowia Psychicznego jest utrwalenia więzi między polską i izraelską psychiatrią. Służy ono także celom humanistycznym i zbliżeniu między narodami.

Coroczne Sympozja odbywaja się w Krakowie i Izraelau; ich tematy związane są z historią polsko- żydowkich relacji.

Województwo Małopolskie

wojewodztwo-malopolskie.gif   Stowarzyszenie aktywnie uczestniczyło w pracach nad stworzeniem Małopolskiego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego 2004-2008. Dokument ten nakreśla model opieki psychiatrycznej, definiuje cele programowe i plan ich realizacji na lata 2004-2008. Program bierze pod uwagę potrzebę praktycznej integracji sektorów: ochrony zdrowia, pomocy społecznej i zatrudnienia.

Urząd Miasta Krakowa

miasto-krakow.gif

Od wielu już lat Stowarzyszenie współpracuje z instytucjami Miasta m. in.: Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Wydziałem Spraw Społecznych UMK, Pełnomocnikiem Prezydenta ds. Osób Niepełnosprawnych. Współpraca opiera się o zakres działań związany z pomocą osobom niepełnosprawnym, tworzeniem programów rehabilitacyjnych, organizacją konferencji, szkoleń, organizacja Dnia Solidarności z Osobami Chorymi na Schizofrenię pod patronatem Prezydenta Miasta Krakowa.

Jednym z istotnych elementów współpracy o zasięgu międzynarodowym, była realizacja w latach 2000-2002 projektu hotel, który wzbogacił istniejącą już od wielu lat współpracę miast partnerskich Krakowa i Edynburga.

logo_gkn_bezcienia.jpg

Organizacja wspierająca akcję 1%

Pozostali Partnerzy

Pozstałymi Partnerami Stowarzyszenia są:

25.04.2017
Polecamy tekst do przeczytania w wolnej chwili...
30.03.2017
Zapraszamy na I Kongres Zdrowia Psychicznego w Warszawie! Termin 8 maja 2017 rok.
13.03.2017
List Otwarty do Pani Premier Beaty Szydło w sprawie Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego w Polsce
21.11.2016
Badanie PATHWAYS - UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI
20.10.2016
Co dalej w sprawie NPOZP w Polsce?
17.10.2016
Wizyta Rzecznika Praw Obywatelskich w Stowarzyszeniu Rodzin "Zdrowie Psychiczne"
14.08.2016
Nowy projekt Stowarzyszenia! - "Osoba z niepełnosprawnością psychiczną – wartościowy pracownik."
04.07.2016
Od 1 kwietnia wystartował projekt "Młodzi niepełnosprawni - wzór aktywności zawodowej" na lata 2016-2018
22.06.2016
Dr Konstanty Radziwiłł, Minister Zdrowia, w Sejmie RP, 11 maja 2016. Niestety .... :(