„TRENER PRACY”

Zatrudnienie Wspomagane Osób Niepełnosprawnych - chorujących psychicznie

Celem projektu była aktywizacja zawodowa osób po kryzysach psychicznych oraz wsparcie dla tych, którzy podjęli zatrudnienie w wyniku działań projektu.

Projekt miał na celu kompleksowe odniesienie się do problematyki bezrobocia i zatrudnienia wśród osób niepełnosprawnych chorujących psychicznie przez wdrożenie modelu zatrudnienia wspieranego. Działaniami swymi obejmował edukację, poradnictwo, wsparcie psychologiczne, doradztwo zawodowe, pośrednictwo w zatrudnieniu z ważnym elementem penetracji rynku pracy, edukacji oraz wsparcia dla pracodawców i środowisk zakładów pracy. Oferowaliśmy kompleksową pomoc przy zatrudnianiu i pełnieniu obowiązków służbowych, doszkalanie w trakcie wykonywania pracy, wsparcie w rozwoju osobistym.

Ważnym elementem projektu była elastyczność, dopasowanie rodzaju zatrudnienia do osoby niepełnosprawnej  i pracodawcy. Zależało nam na wypracowaniu wysokiej skuteczności przy dobrej jakości działań.

Zakładane rezultaty:

• Kompleksowe przeszkolenie i przygotowanie beneficjentów do podjęcia pracy
  • Znalezienie miejsc pracy
  • Pozyskanie i przeszkolenie oraz udzielanie wsparcia dla środowisk pracodawców
  • Poprawa warunków życia osób niepełnosprawnych, pomoc w uzyskaniu pełnego dostępu do uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym
  • Objęcie wsparciem i procesem edukacji środowisk rodzinnych niepełnosprawnych beneficjentów
  • Wzrost świadomości wśród pracodawców w zakresie korzyści płynących z zatrudniania osób niepełnosprawnych, zwłaszcza chorujących psychicznie
  • Propagowanie wśród pracodawców idei ekonomii i przedsiębiorczości społecznej, ze szczególnym wskazaniem na współpracę sektora gospodarki z sektorem organizacji pozarządowych
  • Przygotowanie pracowników niepełnosprawnych do już istniejących form przedsiębiorstw społecznych, oraz zasilanie tych firm przez obecność i asystę trenera pracy

Czas trwania projektu: Lipiec 2008 – Grudzień 2010 r.

11.07.2018
Tygodnik Powszechny o Panu Cogito
06.06.2018
Zapraszamy na wystawę malarstwa w dniu 5 lipca od godziny 17:00 - ART STUDIO MIODOWA I PRZYJACIELE ARTYSCI w Ogrodach Rozkoszy Ziemskich Hieronima Boscha?
06.06.2018
Warsztat Terapii Zajęciowej prowadzi nową rekrutację - zapraszamy!!!
Zapraszamy ponownie na Marsz Żółtej Wstążki
Weź udział w Marszu Żółtej Wstążki w Warszawie!
Rekrutacja do projektu "W stronę pracy"
28.03.2018
16 Forum Psychiatrii Środowiskowej już 24-25 maja 2018. Zobacz pełny program

25.04.2017