Szkolenia/kursy

patrz:  www.kurspsychoterapii.info

2.

SZKOLENIE W ZAWODZIE TERAPEUTA ŚRODOWISKOWY

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej zaprasza na szkolenie w zawodzie terapeuty środowiskowego. Stowarzyszenie posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia i jest jedną z trzech organizacji prowadzącą tego typu szkolenie na terenie Polski.

UWAGA! Planowana kolejna edycja kursu w 2017 roku - kurs zostanie uruchomiony gdy zbierze się grupa min. 25 osób. - prosimy o nadsyłanie zgłoszeń (poniżej formularz)

Ramowy program szkolenia - pobierz

Pierwsza edycja kursu w Krakowie zakończona!

Okres szkolenia:

1.  Kurs teoretyczno-praktyczny (wykłady, warsztaty – 315h) trwa 2 lata i kończy się uzyskaniem dyplomu ukończenia kursu Terapeuty Środowiskowego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

2.  Grupa treningowa – 50h

3.  Staże - (3 miesiące w akredytowanych ośrodkach oparcia społecznego (np. WTZ, ŚDS) i 2 miesiące w oddziale psychiatrycznym - całodobowym lub dziennym)

Organizacja: zajęcia teoretyczno-warsztatowe będą się odbywały raz w miesiącu w blokach dwudniowych (sobota–niedziela) w Krakowie w Hotelu U Pana Cogito, ul. Bałuckiego 6.

Cena za szkolenie: Cena za 1 dwudniowy blok szkolenia wynosi 350zł (w ramach szkolenia odbędzie się 18 dwudniowych bloków)

Podana cena zawiera: wynajęcie sali, materiały szkoleniowe, przerwy kawowe oraz wynagrodzenie dla osób szkolących.

Stowarzyszenie oferuje pomoc w zorganizowaniu staży dla uczestników kursu.

Uczestnikami szkolenia mogą zostać osoby, które:

·     posiadają wykształcenie średnie z maturą lub wyższe

·     Posiadają predyspozycje osobowe, zainteresowania i motywację konieczne w pomaganiu osobom z zaburzeniami psychicznymi

·     Złożyły odpowiedni formularz zgłoszeniowy i zostały zakwalifikowane do udziału w szkoleniu na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej przeprowadzonej przez Organizatora szkolenia

Formularz zgłoszeniowy prosimy wypełnić na komputerze w WORD (nazwa pliku: nazwisko + imię + TS) i przesłać na adres:

joanna.palka@poczta.fm

Koordynator szkolenia:

Joanna Palka

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej

Pl. Sikorskiego 2/8

e-mail: joanna.palka@poczta.fm

3.

Stowarzyszenie wraz ze Stowarzyszeniem "Otwórzcie Drzwi"  (SOD), prowadzi wspólny program szkoleń powiatowych

Stowarzyszenie koordynuje działania na rzecz wdrożenia Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego w Polsce !!!

Więcej informacji https://www.otworzciedrzwi.org/

25.04.2017
Polecamy tekst do przeczytania w wolnej chwili...
30.03.2017
Zapraszamy na I Kongres Zdrowia Psychicznego w Warszawie! Termin 8 maja 2017 rok.
13.03.2017
List Otwarty do Pani Premier Beaty Szydło w sprawie Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego w Polsce
21.11.2016
Badanie PATHWAYS - UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI
20.10.2016
Co dalej w sprawie NPOZP w Polsce?
17.10.2016
Wizyta Rzecznika Praw Obywatelskich w Stowarzyszeniu Rodzin "Zdrowie Psychiczne"
14.08.2016
Nowy projekt Stowarzyszenia! - "Osoba z niepełnosprawnością psychiczną – wartościowy pracownik."
04.07.2016
Od 1 kwietnia wystartował projekt "Młodzi niepełnosprawni - wzór aktywności zawodowej" na lata 2016-2018
22.06.2016
Dr Konstanty Radziwiłł, Minister Zdrowia, w Sejmie RP, 11 maja 2016. Niestety .... :(