Szkolenia/kursy

patrz:  www.kurspsychoterapii.info

2.

SZKOLENIE W ZAWODZIE TERAPEUTA ŚRODOWISKOWY

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej zaprasza na szkolenie w zawodzie terapeuty środowiskowego. Stowarzyszenie posiada akredytację Ministerstwa Zdrowia i jest jedną z pięciu organizacji prowadzącą tego typu szkolenie na terenie Polski.

UWAGA od stycznia 2020 rozpoczynamy drugą edycję kursu!

Są jeszcze wolne miejsca !! - prosimy o nadsyłanie zgłoszeń (poniżej formularz do pobrania)

Rozpoczęcie kursu:

10-12 stycznia 2020 - pierwszy zjazd, Kraków, ul. Olszańska 5

Szczegółowy harmonohgram zjazdów podamy do końca listopada br.

Formularz zgłoszeniowy - <----  pobierz - prosimy wypełnić na komputerze w WORD  i przesłać na adres:

swierczek.aneta@gmail.com

Ramowy program szkolenia - pobierz

Okres szkolenia:

1.  Kurs teoretyczno-praktyczny (wykłady, warsztaty – 315h) trwa 2 lata i kończy się uzyskaniem dyplomu ukończenia kursu Terapeuty Środowiskowego Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

2.  Grupa treningowa – 50h

3.  Staże - (3 miesiące w akredytowanych ośrodkach oparcia społecznego (np. WTZ, ŚDS) i 2 miesiące w oddziale psychiatrycznym - całodobowym lub dziennym)

Organizacja: zajęcia teoretyczno-warsztatowe będą się odbywały raz w miesiącu w blokach dwudniowych (sobota–niedziela) w Krakowie w Hotelu U Pana Cogito, ul. Bałuckiego 6.

Cena za szkolenie: Cena za 1 dwudniowy blok szkolenia wynosi 350zł (w ramach szkolenia odbędzie się 18 dwudniowych bloków)

Podana cena zawiera: wynajęcie sali, materiały szkoleniowe, przerwy kawowe oraz wynagrodzenie dla osób szkolących.

Stowarzyszenie oferuje pomoc w zorganizowaniu staży dla uczestników kursu.

Uczestnikami szkolenia mogą zostać osoby, które:

·     posiadają wykształcenie średnie z maturą lub wyższe

·     Posiadają predyspozycje osobowe, zainteresowania i motywację konieczne w pomaganiu osobom z zaburzeniami psychicznymi

·     Złożyły odpowiedni formularz zgłoszeniowy i zostały zakwalifikowane do udziału w szkoleniu na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej przeprowadzonej przez Organizatora szkolenia

Formularz zgłoszeniowy prosimy wypełnić na komputerze w WORD (nazwa pliku: nazwisko + imię + TS) i przesłać na adres:

swierczek.aneta@gmail.com

Koordynator szkolenia:

Aneta Klek

e-mail: swierczek.aneta@gmail.com

3.

Stowarzyszenie wraz ze Stowarzyszeniem "Otwórzcie Drzwi"  (SOD), prowadzi wspólny program szkoleń powiatowych

Stowarzyszenie koordynuje działania na rzecz wdrożenia Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego w Polsce !!!

Więcej informacji https://www.otworzciedrzwi.org/

20.09.2019
Apel przeciwko Kampanii "Nie świruj, idź na wybory"

04.07.2019
Psychiatria jest bardzo czuła na kontekst społeczny
Deklaracja Warszawska II Kongres Zdrowia Psychicznego!
Konferencja Enmesh 2019 - Zapraszamy do Lizbony, 6-8.06.2019
Dalsze trudności w psychiatrii
06.05.2019
Mamy już szczegółowy plan II Kongresu Zdrowia Psychicznego. Zapraszamy..
21.03.2019
Zaproszenie na debatę ekspercką pt. ?W PARZE ZE SCHIZOFRENIĄ. Termin 27.03.2019 - Warszawa
14.02.2019
Ważna petycja do podpisania!
Praca? - Tak! Ostatnia tura rekrutacji do projektu. Zapraszamy
04.02.2019
Stanowisko osób chorujących psychicznie w sprawie doniesień medialnych o schizofrenii zabójcy Pawła Adamowicza