Warsztat Terapii Zajęciowej działający przy Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej obejmuje rehabilitacją zawodową i społeczną 75 osób niepełnosprawnych z powodu choroby psychicznej.

Celem zajęć w Warsztatach jest dostarczenie osobom po przebytych kryzysach psychicznych realnych doświadczeń życiowych poprzez pomoc w organizacji dnia codziennego, trenowanie społecznych umiejętności oraz przygotowanie do podjęcia pracy w zakładach pracy chronionej a nawet na wolnym rynku.

Warsztat Terapii Zajęciowej mieści się przy ul. Miodowej 9 w jednej z kamienic na krakowskim Kazimierzu. Na terenie ośrodka działa "Galeria Miodowa", w której wystawiane są prace osób związanych z pracownią, jak również twórców profesjonalnych z kraju i zza granicy. W trakcie organizowanych wernisaży uczestnicy rehabilitacji mogą zaprezentować na zewnątrz efekty swojej pracy, co stanowi swoisty rodzaj poznawania i przełamywania barier społecznych wobec osób chorych psychicznie.

Warsztat Terapii Zajęciowej finansowany jest ze środków  Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  i Gminy Miejskiej Kraków

za pośrednictwem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie

logo_pfron.jpg

25.04.2017
Polecamy tekst do przeczytania w wolnej chwili...
30.03.2017
Zapraszamy na I Kongres Zdrowia Psychicznego w Warszawie! Termin 8 maja 2017 rok.
13.03.2017
List Otwarty do Pani Premier Beaty Szydło w sprawie Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego w Polsce
21.11.2016
Badanie PATHWAYS - UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI
20.10.2016
Co dalej w sprawie NPOZP w Polsce?
17.10.2016
Wizyta Rzecznika Praw Obywatelskich w Stowarzyszeniu Rodzin "Zdrowie Psychiczne"
14.08.2016
Nowy projekt Stowarzyszenia! - "Osoba z niepełnosprawnością psychiczną – wartościowy pracownik."
04.07.2016
Od 1 kwietnia wystartował projekt "Młodzi niepełnosprawni - wzór aktywności zawodowej" na lata 2016-2018