Warsztat Terapii Zajęciowej działający przy Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej obejmuje rehabilitacją zawodową i społeczną 75 osób niepełnosprawnych z powodu choroby psychicznej.

Celem zajęć w Warsztatach jest dostarczenie osobom po przebytych kryzysach psychicznych realnych doświadczeń życiowych poprzez pomoc w organizacji dnia codziennego, trenowanie społecznych umiejętności oraz przygotowanie do podjęcia pracy w zakładach pracy chronionej a nawet na wolnym rynku.

Warsztat Terapii Zajęciowej mieści się przy ul. Miodowej 9 w jednej z kamienic na krakowskim Kazimierzu. Na terenie ośrodka działa "Galeria Miodowa", w której wystawiane są prace osób związanych z pracownią, jak również twórców profesjonalnych z kraju i zza granicy. W trakcie organizowanych wernisaży uczestnicy rehabilitacji mogą zaprezentować na zewnątrz efekty swojej pracy, co stanowi swoisty rodzaj poznawania i przełamywania barier społecznych wobec osób chorych psychicznie.

Warsztat Terapii Zajęciowej finansowany jest ze środków  Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  i Gminy Miejskiej Kraków

za pośrednictwem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie

logo_pfron.jpg

14.02.2019
Ważna petycja do podpisania!
Praca? - Tak! Ostatnia tura rekrutacji do projektu. Zapraszamy
04.02.2019
Stanowisko osób chorujących psychicznie w sprawie doniesień medialnych o schizofrenii zabójcy Pawła Adamowicza
16.01.2019
Ważne Oświadczenie PTP w sprawie śmierci prezydenta Gdańska - Pawła Adamowicza!
15.01.2019
Zapraszamy na II Kongres Zdrowia Psychicznego do Warszawy!
Cogito dla WOŚP - Już Gramy!!!
Pensjonat U Pana Cogito ma już 15 lat!!!
11.07.2018
Tygodnik Powszechny o Panu Cogito
06.06.2018
Zapraszamy na wystawę malarstwa w dniu 5 lipca od godziny 17:00 - ART STUDIO MIODOWA I PRZYJACIELE ARTYSCI w Ogrodach Rozkoszy Ziemskich Hieronima Boscha?
06.06.2018
Warsztat Terapii Zajęciowej prowadzi nową rekrutację - zapraszamy!!!