Uczestnicy WTZ mogą skorzystać z zajęć w ramach 8 pracowni:

• Pracownia stolarsko- konserwatorska

gdzie praca koncentruje się wokół wykonywania drobnych przedmiotów z drewna do użytku codziennego m.in. deski kuchenne, ramy do obrazów, karmniki oraz budki dla ptaków. Pracownia wykonuje również prace konserwatorskie.

• Pracownia krawiecka

uczy szycia i projektowania elementów garderoby, zabawek, przedmiotów użytkowych tj. fartuszki, ściereczki, rękawice kuchenne (na różnych poziomach trudności dostosowanych indywidualnie do możliwości i zainteresowań uczestnika rehabilitacji)

• Pracownia rękodzieła artystycznego

gdzie uczestnik może wybrać dla siebie najbardziej atrakcyjne zajęcie. Powstają tu przedmioty dekoracyjne oraz  użytkowe wykonane za pomocą wielu technik, przy użyciu różnych materiałów

• Pracownia biurowa i tłumaczeń

daje możliwość pozyskania wiedzy  z zakresu obsługi komputera i korzystania z Internetu. W ramach pracowni wykonywane są opracowania różnego rodzaju tekstów oraz prowadzona jest biblioteka dla wszystkich uczestników Warsztatu

• Pracownia edukacji i projektów komputerowych

Pracownia prowadzi stronę internetową, realizuje swoje autorskie projekty m.in. "Kalendarz biegacza" (Link), uczy się obsługi urządzeń biurowych tj. drukarka, skaner.

• Pracownia gospodarstwa domowego

przygotowuje  codzienny posiłek dla wszystkich uczestników rehabilitacji. Zajęcia w tej pracowni uczą i utrwalają elementarne potrzeby i umiejętności dbania o czystość, gotowania oraz planowania budżetu.

• Pracownia plastyczna

oferuje wyroby z ceramiki, gliny, modeliny, solonego ciasta, ozdoby świąteczne, malowane na szkle i wiele innych

• Pracownia papieroplastyki

zajmuje się tworzeniem prac z papieru. Uczestnicy mają okazję nauczyć się posługiwania gilotyną do cięcia papieru, z którego tworzą m.in. kartki okolicznościowe, zakładki do książek, torebki oraz pudełka na prezenty.

Dodatkowo uczestnicy mają możliwość wzięcia udziału w zajęciach popołudniowych w grupie malarskiej oraz grupie teatralnej.

25.04.2017
Polecamy tekst do przeczytania w wolnej chwili...
30.03.2017
Zapraszamy na I Kongres Zdrowia Psychicznego w Warszawie! Termin 8 maja 2017 rok.
13.03.2017
List Otwarty do Pani Premier Beaty Szydło w sprawie Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego w Polsce
21.11.2016
Badanie PATHWAYS - UNIWERSYTET JAGIELLOŃSKI
20.10.2016
Co dalej w sprawie NPOZP w Polsce?
17.10.2016
Wizyta Rzecznika Praw Obywatelskich w Stowarzyszeniu Rodzin "Zdrowie Psychiczne"
14.08.2016
Nowy projekt Stowarzyszenia! - "Osoba z niepełnosprawnością psychiczną – wartościowy pracownik."
04.07.2016
Od 1 kwietnia wystartował projekt "Młodzi niepełnosprawni - wzór aktywności zawodowej" na lata 2016-2018
22.06.2016
Dr Konstanty Radziwiłł, Minister Zdrowia, w Sejmie RP, 11 maja 2016. Niestety .... :(