srp

Uczestnicy WTZ mogą skorzystać z zajęć w ramach 8 pracowni:

 

  • Pracownia stolarsko- konserwatorska

gdzie praca koncentruje się wokół wykonywania drobnych przedmiotów z drewna do użytku codziennego m.in. deski kuchenne, ramy do obrazów, karmniki oraz budki dla ptaków. Pracownia wykonuje również prace konserwatorskie.

 

  • Pracownia krawiecka

uczy szycia i projektowania elementów garderoby, zabawek, przedmiotów użytkowych tj. fartuszki, ściereczki, rękawice kuchenne (na różnych poziomach trudności dostosowanych indywidualnie do możliwości i zainteresowań uczestnika rehabilitacji)

 

  • Pracownia rękodzieła artystycznego

gdzie uczestnik może wybrać dla siebie najbardziej atrakcyjne zajęcie. Powstają tu przedmioty dekoracyjne oraz  użytkowe wykonane za pomocą wielu technik, przy użyciu różnych materiałów

 

  • Pracownia biurowa i tłumaczeń

daje możliwość pozyskania wiedzy  z zakresu obsługi komputera i korzystania z Internetu. W ramach pracowni wykonywane są opracowania różnego rodzaju tekstów oraz prowadzona jest biblioteka dla wszystkich uczestników Warsztatu

 

  • Pracownia edukacji i projektów komputerowych

Pracownia prowadzi stronę internetową, realizuje swoje autorskie projekty m.in. "Kalendarz biegacza" (Link), uczy się obsługi urządzeń biurowych tj. drukarka, skaner.

 

  • Pracownia gospodarstwa domowego

przygotowuje  codzienny posiłek dla wszystkich uczestników rehabilitacji. Zajęcia w tej pracowni uczą i utrwalają elementarne potrzeby i umiejętności dbania o czystość, gotowania oraz planowania budżetu.

 

  • Pracownia plastyczna

oferuje wyroby z ceramiki, gliny, modeliny, solonego ciasta, ozdoby świąteczne, malowane na szkle i wiele innych

 

  • Pracownia papieroplastyki 

zajmuje się tworzeniem prac z papieru. Uczestnicy mają okazję nauczyć się posługiwania gilotyną do cięcia papieru, z którego tworzą m.in. kartki okolicznościowe, zakładki do książek, torebki oraz pudełka na prezenty.

 

 

Dodatkowo uczestnicy mają możliwość wzięcia udziału w zajęciach popołudniowych w grupie malarskiej oraz grupie teatralnej.

24.10.2018
Pensjonat U Pana Cogito ma już 15 lat!!!
11.07.2018
Tygodnik Powszechny o Panu Cogito
06.06.2018
Zapraszamy na wystawę malarstwa w dniu 5 lipca od godziny 17:00 - ART STUDIO MIODOWA I PRZYJACIELE ARTYSCI w Ogrodach Rozkoszy Ziemskich Hieronima Boscha?
06.06.2018
Warsztat Terapii Zajęciowej prowadzi nową rekrutację - zapraszamy!!!
17.05.2018
Zapraszamy ponownie na Marsz Żółtej Wstążki
24.04.2018
Weź udział w Marszu Żółtej Wstążki w Warszawie!
06.04.2018
Rekrutacja do projektu "W stronę pracy"
28.03.2018
16 Forum Psychiatrii Środowiskowej już 24-25 maja 2018. Zobacz pełny program

12.09.2017
Królowa Śniegu i inne historie - polecamy film o Schizofrenii.
10.05.2017
Deklaracja I Kongresu Zdrowia Psychicznego!
Projekt i wykonanie SIT