Logo Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej

Asystent Zdrowienia – Moduł Zdrowienie w dniach 20 - 22 maja 2022

W ostatni weekend (20 - 22 V) odbyły się kolejne zajęcia z kursu Asystent Zdrowienia. Tym razem tematem przewodnim modułu było zdrowienie. Podczas zajęć była mowa o naszych mocnych stronach, o wymiarach funkcjonowania i aktywnościach związanych ze zdrowieniem, o różnicach między tradycyjnym podejściem do leczenia a podejściem zorientowanym na zdrowienie.

Rozmawialiśmy też o wyznaczaniu celów, o naszych skojarzeniach ze zdrowiem / chorobą i normą oraz omawialiśmy na przykładach różnice między pomaganiem a wyręczaniem w kontekście pracy Asystenta Zdrowienia. Zajęcia tak jak ostatnio prowadzili Przemek i Janek, a odbyły się one w przyjaznej przestrzeni Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Olszańskiej 5. Humory dopisywały, rozwijały się ciekawe, osobiste i pełne refleksji dyskusje w atmosferze porozumienia i uczenia się od siebie nawzajem i wzajemnego wsparcia.

Newsletter

Zapisz się do naszego newsletter'a i bądź na bieżąco z wydarzeniami oraz kursami organizowanymi przez Stowarzyszenie.
[yikes-mailchimp form="1"][/yikes-mailchimp]
crossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content