Centrum Zdrowia Psychicznego - Kraków Śródmieście - Pensjonat u Pana Cogito. O psychiatrii środowiskowej mówi profesor Andrzej Cechnicki.

Antoni Kępiński, prekursor w Krakowie psychiatrii środowiskowej zostawił po sobie następców, którzy z powodzeniem rozwijają ideę zdrowienia z chorób psychicznych blisko domu, w lokalnej wspólnocie, z możliwością pracy. To w pigułce psychiatria środowiskowa. Profesor dr hab. Andrzej Cechnicki w Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej i Zakładzie Psychiatrii Środowiskowej Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego zabiega, promuje powstawanie centrów zdrowia psychicznego, by chorujący mogli leczyć się godnie, z poszanowaniem praw w lokalnej wspólnocie. Przykładem dobrze działającego centra jest Centrum Zdrowia Psychicznego - Kraków Śródmieście.