Nasz Partner - Stowarzyszenie „Otwórzcie Drzwi” zaprasza osoby po kryzysach psychicznych na KURS ASYSTENTA ZDROWIENIA

Stowarzyszenie „Otwórzcie Drzwi” zaprasza osoby po kryzysach psychicznych na KURS ASYSTENTA ZDROWIENIA realizowanego w ramach projektu „Asystent Zdrowienia (AZ) j jego miejsce we współczesnej opiece psychiatrycznej szansą na zmianę wizerunku osób chorujących psychicznie” realizowanego w ramach Konkursu na Małe Granty w ramach projektu „Building Bridges – Civic Capital in Local Communities”, który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Komisji Europejskiej „Obywatele, równość, prawa i wartości” na lata 2021-2027.
Kurs prowadzony jest przez Stowarzyszenie "Otwórzcie Drzwi” we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej.
Kurs będzie obejmował 11 modułów:

1. Komunikacja,
  2. Wiedza o chorobie,
  3. Zniekształcenia poznawcze,
  4. Komunikacje – rozszerzenie,
  5. Wgląd w chorobę i problematyka piętna,
  6. Zdrowienie
  7. Współpraca,
  8. Współpraca – rozszerzenie,
  9. Zagadnienia etyczne,
  10. Samorzecznictwo,
  11. Podsumowanie kursu.

Jedenasta edycja kursu rozpocznie się 13-15 września 2024 roku i potrwa do marca 2025 roku. Zajęcia będą odbywać się w weekendy (piątek po południu, sobota, niedziela do południa)
    W dniach 05-10 września 2024 roku będziemy przeprowadzać rozmowy kwalifikacyjne z potencjalnymi uczestnikami kursu. O terminach rozmów powiadomimy wszystkich mailowo lub telefonicznie.
    Szczególnie zapraszamy osoby spełniające poniższe kryteria rekrutacji:

- doświadczenie choroby psychicznej
    - udokumentowane doświadczenie przebytej terapii (minimum 1 rok)
    - wysoka motywacja

Dodatkowe punkty zamierzamy przyznawać za ewentualne posiadane rekomendacje.
    W celu zgłoszenia prosimy wypełnić formularz rekrutacyjny zamieszczony poniżej i przesłać na adres: stotworzciedrzwi@wp.pl

Dodatkowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 692 066 178 od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00.

Planowany termin rozpoczęcia zajęć 13-15 września 2024.
    Zgłoszenia można nadsyłać w terminie do 9 września!!

Rozmowy rekrutacyjne zostaną przeprowadzone online. Kurs odbędzie się stacjonarnie w Krakowie.
    Kurs jest bezpłatny dla uczestników.

UWAGA ! Kurs kończy się zaświadczeniem o ukończeniu kursu. W związku z wprowadzaniem certyfikacji zewnętrznej od 10 edycji nie wydajemy certyfikatów po ukończeniu kursu.

--
    Sfinansowane ze środków UE. Wyrażone poglądy i opinie są jedynie opiniami autora lub autorów i niekoniecznie odzwierciedlają poglądy i opinie Unii Europejskiej. Unia Europejska ani organ decydujący nie ponoszą za nie odpowiedzialności. Projekt współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach Projektu „Building Bridges - Civic Capital in Local Communities”, realizowanego ze środków programu CERV finansowanego ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu „Obywatele, Równość, Prawa i Wartości” na lata 2021 – 2027.