Relacja z otwarcia Centrum Seniora dla osób chorujących psychicznie 45+

Pro Memoriam Antoni Kępiński

23 maja 2022 roku był dla nas wyjątkowo radosnym dniem - dzięki ofiarnej pracy naszego Stowarzyszenia otworzyliśmy długo oczekiwane Centrum Seniora dla osób chorujących psychicznie przy ulicy Olszańskiej 5 w Krakowie. Zaprosiliśmy przyjaciół bliższych i dalszych, by wspólnie spotkać się wokół idei psychiatrii środowiskowej, którą stworzył profesor Antoni Kępiński w latach 60' ubiegłego wieku. Byli z nami nasi drodzy podopieczni, ich rodziny, osoby, które współtworzyły pierwszy w Krakowie Klub Seniora - Zawilec jego inicjatorka Teresa Regułowa, przyjaciółka Antoniego Kępińskiego. Zaproszenie przyjęli także: prof. Dominika Dudek, kierownik Katedry Psychiatrii i Kliniki Psychiatrii Dorosłych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. Maciej Małecki, Kierownik Katedry i Kliniki Chorób Metabolicznych UJCM, a także Prorektor ds. Collegium Medicum prof. dr hab. med. Tomasz Grodzicki. Poczęstunek zapewniła firma cateringowa prowadzona przez kierowniczkę naszych WTZ, Dorotę Kurbiel. Dziękujemy.

Wszyscy, bez względu na status i wiek śpiewali wraz z grupą podopiecznych i arte-terapeuty piosenkę "Senior blues", napisaną specjalnie na otwarcie naszego Centrum Seniora. Posłuchajcie.

Dziękujemy za liczne przybycie!