Autorzy: Bogdan de Barbaro, Krystyna Ostoja-Zawadzka i Andrzej Cechnicki

Z recenzji prof. dr. hab. med. Jacka Bomby

"Książka skupia się przede wszystkim na wzmocnieniu pomocy udzielanej rodzinom (rodzicom, współmałżonkom, najbliższym, opiekunom) osób, u których rozpoznano zaburzenia z grupy schizofrenii. Taki był zresztą cel publikacji, adresowanej do członków rodzin pacjentów i przygotowanej przez zespół wybitnego specjalisty w dziedzinie terapii rodzin. Książka ma też przystępnie opracowaną część informacyjną o możliwościach szukania pomocy i zróżnicowanych form leczenia w środowisku, w tym także rehabilitacji zawodowej osób przewlekle chorych. Zawiera też, co ważne, informacje o kontynuowanej od kilku lat akcji destygmatyzującej osoby chorującej psychicznie. Poradnik napisany jest żywym, przystępnym językiem, a wiadomości o istocie zaburzeń, o których mówi, nie są mimo to zbanalizowane."