Autorzy: Andrzej Cechnicki i Hubert Kaszyński

Publikacja pt. „Praca, zdrowie psychiczne, ekonomia społeczna” jest dowodem na to, jak wiele się w polskiej psychiatrii w ciągu ostatnich kilkunastu lat zmieniło. Nie tylko mamy nowe neuroleptyki, nie tylko mamy nowoczesną ustawę psychiatryczną. Zmienia się także coś fundamentalnego i niezwykle ważnego: miejsce i rola pacjenta w systemie leczenia. Pojawia się i rozwija podejście, w którym osoba leczona jest partnerem, a zadaniem psychiatry nie jest powierzchowne usuwanie objawów, lecz dbanie o szeroko rozumianą jakość życia pacjenta.