Logo Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej

Teatr Psyche

Kryzys psychiczny często powoduje,  że człowiek jest smutny, nie ma ochoty do  życia, brakuje mu energii, czuje się samotny. Teatr terapeutyczny jest takim miejscem, które ma przynieść osobie chorującej możliwość pokonywania tych trudności.

W teatrze wszystko dzieje się w grupie; a więc praca nad scenami, rolami, problemami granych postaci. Udział w projekcie teatralnym, jest też zachętą i wyzwaniem do współpracy, dobrego porozumiewania się. Często rodzą się przyjaźnie a poczucie osamotnienia maleje.

Tworzenie przedstawienia oznacza kreowanie roli, poznawanie i próbowanie różnych sposobów zachowania, wyrażania uczuć. Efektem tego często bywa większa swoboda w wyrażaniu siebie w relacjach z innymi. Pomaga tutaj atmosfera wspólnej zabawy i  żartu. To wszystko przynosi więcej radości, budzi uśpioną energię.

Więc w grupie, kreatywność i zabawa to leczące aspekty teatru „Psyche”.

Teatr „Psyche” w ostatnich latach wystawiał „Alkestis” Eurypidesa, „Tristan i Izolda wg Bediera. Spektakle odbywały się na deskach teatru PWST.

*Psyche, po grecku dusza. W starożytnej Grecji przedstawiana była pod postacią motyla.

Newsletter

Zapisz się do naszego newsletter'a i bądź na bieżąco z wydarzeniami oraz kursami organizowanymi przez Stowarzyszenie.
[yikes-mailchimp form="1"][/yikes-mailchimp]
crossmenuchevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram Skip to content