Wizyta studyjna w Bergen w Norwegii

W dniach 6-11 lutego 2023 roku pięcioro przedstawicieli Stowarzyszenia „Otwórzcie Drzwi” odbyło wizytę studyjną u naszego Partnera w Norwegii w Bergen w organizacji ALF.

Organizacja ALF senter for arbeidslivsforberedelse ma podległe placówki aktywizacji zawodowej, jak na przykład Klosterhagen Hotel i sklepik ALF-Butikken oferujący wyroby ze szkła, tekstyliów i drewna. Wytwarzane one są między innymi w ich warsztacie stolarskim i szwalni. Mają także własną pracownię muzyczną, a nawet pralnię. We wszystkich placówkach zatrudniani są uczestnicy, którzy zarejestrują się do ALF.

Niezmiernie cieszymy się z wizyty w Bergen. Im więcej takich spotkań wzajemnych, tym lepiej dla europejskiej opieki środowiskowej.

Zachęcamy do przeczytania relacji w najbliższym numerze czasopisma „Dla Nas” i do obejrzenia fotorelacji.