Kurs Asystent Zdrowienia

Stowarzyszenie „Otwórzcie Drzwi” w partnerstwie ze Stowarzyszeniem na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej zapraszają na kursy Asystenta Zdrowienia.

Kryteria rekrutacji:

• doświadczenie choroby psychicznej
  • remisja i wgląd w objawy
  • minimum roczna terapia własna
  • wysoka motywacja
  • dodatkowym atutem będą posiadane rekomendacje

Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie Formularza Rekrutacyjnego, na stronie www.kurspsychoterapii.info

Z wybranymi kandydatami będą przeprowadzane rozmowy rekrutacyjne. Zastrzegamy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami, które spełnią kryteria rekrutacji.

Zaproszone na rozmowy rekrutacyjne osoby, będziemy prosić o przedstawienie zaświadczeń potwierdzających spełnianie kryteria rekrutacji (dokument potwierdzający diagnozę oraz zaświadczenie od psychoterapeuty o przebytej psychoterapii, ewentualnie posiadane rekomendacje)

W razie pytań zapraszamy do kontaktu mailowego: stotworzciedrzwi@wp.pl

lub telefonicznego pod numerem telefonu 692 066 178 od poniedziałku do czwartku w godzinach od 9.00-16.00.

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego z funduszy EOG.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W związku z realizacją zadania publicznego

Asystent Zdrowienia – nowy zawód osób chorujących psychicznie” ogłaszamy kurs realizowany przez Stowarzyszenie „Otwórzcie Drzwi” współfinansowany ze środków  Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Rozpoczynamy nabór do kolejnej IV edycji kursu - Asystent Zdrowienia

Kurs prowadzony jest przez Stowarzyszenie "Otwórzcie Drzwi”

Opiekę merytoryczną sprawuje Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Psychiatrii i Opieki Środowiskowej.

Kurs będzie obejmował 10 modułów:

1 . Komunikacja,

2. Zniekształcenia poznawcze,

3. Zagadnienia etyczne,

4. Wiedza o chorobie,

5. Zdrowienie,

6. Współpraca

7. Komunikacja 2 - rozszerzenie,

8. Wgląd w chorobę i problematykę piętna,

9. Współpraca 2 - rozszerzenie,

10. Podsumowanie kursu.

Czwarta edycja kursu rozpocznie się pod koniec sierpnia 2021 roku i potrwa do grudnia 2021 roku.

Zajęcia będą odbywać się w weekendy (piątek po południu, sobota, niedziela do południa)

Od początku sierpnia będziemy przeprowadzać rozmowy kwalifikacyjne z potencjalnymi uczestnikami kursu. O terminach rozmów powiadomimy wszystkich mailowo lub telefonicznie.

Szczególnie zapraszamy osoby spełniające poniższe kryteria rekrutacji:

- doświadczenie choroby psychicznej

- udokumentowane doświadczenie przebytej terapii (minimum 1 rok)

- wysoka motywacja

Dodatkowe punkty zamierzamy przyznawać za ewentualne posiadane rekomendacje.

W celu zgłoszenia uczestnictwa prosimy wypełnić poniżej zamieszczony

formularz rekrutacyjny i przesłać na adres:

stotworzciedrzwi@wp.pl

Dodatkowe informacje można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu

692066178 w środę 11.00 do 16.00 i czwartek 9.00 do 16.00.

Planowany termin rozpoczęcia zajęć 27-29 sierpnia 2021

Kurs oraz rozmowy rekrutacyjne zostaną w całości przeprowadzone online.

Kurs jest bezpłatny dla uczestników.

Co poznajemy w trakcie kursu na Asystenta Zdrowienia

• komunikację nastawioną na nawiązywanie relacji, komunikację niewerbalną
  • wiedzę o chorobie; fazy choroby, osobiste doświadczenie i sposoby radzenia sobie, wgląd w chorobę i problematyka piętna
  • zdrowienie; sposoby rozumienia pojęcia „zdrowie”, zdrowienie jako proces
  • współpracę - czym jest współpraca, jak dobrze współpracować z instytucjami od oddziałów stacjonarnych i dziennych poprzez środowiskowe formy rehabilitacji chorych do projektów pracy i zatrudnienia. Współpraca  w interdyscyplinarnym zespole terapeutycznym, ze społecznością zawodową, współpraca z pacjentem/klientem
  • Zagadnienia etyczne - pojęcie etyki w kontekście pracy z drugim człowiekiem, ustawa o ochronie zdrowia psychicznego, standardy etyczne w pomocy psychologicznej i zasady etyczne asystenta zdrowienia.

Kurs Asystenta Zdrowienia On-line 2021

Zapraszamy do zgłaszania się na kurs asystenta zdrowienia edycja on-line sierpień-grudzień 2021.

Monika Syc

email: stotworzciedrzwi@wp.pl