Samodzielni i skuteczni seniorzy - Centrum Seniora

Projekt skierowany jest dla 25 seniorów (osób, które ukończyły 45 rok życia) którzy posiadają orzeczenie potwierdzające niepełnosprawność z powodu choroby psychicznej.

Projekt „Samodzielni i skuteczni Seniorzy Centrum Seniora” współfinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Okres realizacji projektu: 01 stycznia 2018 – 31 marca 2021

Rekrutacja

Zapraszamy do udziału w projekcie osoby nieaktywne zawodowo, niepełnosprawne z powodu choroby psychicznej, które mają ukończony 45 r.ż. Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest zamieszkanie na terenie Gminy Kraków i powiatu krakowskiego oraz posiadanie orzeczenia potwierdzające niepełnosprawność:

• orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie z ZUS o całkowitej niezdolności do pracy i niezdolności do samodzielnej egzystencji / orzeczenie z ZUS o niezdolności do samodzielnej egzystencji / orzeczenie KIZ o zaliczeniu do I grupy inwalidów – dla tych orzeczeń niezbędne jest przedstawienie zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego chorobę psychiczną,
  • orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie z ZUS o całkowitej niezdolności do pracy / orzeczenie KIZ o zaliczeniu do II grupy inwalidów – dla tych orzeczeń niezbędne jest przedstawienie zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego chorobę psychiczną,
  • orzeczenie o lekkim stopniu niepełnosprawności lub orzeczenie z ZUS o częściowej niezdolności do pracy / orzeczenie KIZ o zaliczeniu do III grupy inwalidów – dla tych orzeczeń niezbędne jest przedstawienie zaświadczenia lekarskiego potwierdzającego chorobę psychiczną. Udział procentowy osób z lekkim stopniem nie może przekraczać 10 % ogółu beneficjentów ostatecznych projektu (max 2 osoby).

PoniedziałekWtorekŚrodaCzwartekPiątek
8:00 – 10:30Artterapia8:00 – 12:00Ergoterapia8:00 – 10:30Artterapia8:00 – 10:30Artterapia8:00 – 10:30Artterapia
10:30 – 14:30Ergoterapia12:00 – 14:30Artterapia10:30 – 14:30Ergoterapia10:30 – 14:30Ergoterapia10:30 – 14:30Ergoterapia
14:30 – 16:00Socjoterapia14:30 – 16:00Socjoterapia14:30 – 16:00Socjoterapia14:30 – 16:00Socjoterapia14:30 – 16:00Socjoterapia

Formy wsparcia realizowane w ramach projektu:

• Arteterapia - zajęcia grupowe (rysunek, malarstwo, sztuki użytkowe, zdobnictwo i dekoratorstwo, muzykoterapia, biblioterapia, filmoterapia).
  • Ergoterapia - zajęcia grupowe (zajęcia ruchowe prowadzone przez rehabilitanta, trening kulinarny, trening ekonomiczny, trening higieny, zajęcia komputerowe).
  • Socjoterapia - zajęcia grupowe (terapia grupowa – społeczność, trening funkcji poznawczych, poradnictwo psychologiczne, psychoedukacja, poradnictwo socjalnobytowe, poradnictwo socjalno – zawodowe, rekreacja).